Okna dachowe VELUX Standard GLL – Zalety | Opinie | Wszystko co powinieneś wiedzieć

rozwiązania

Wybór energooszczędnych i wysokiej jakości okien dachowych sprzyja poprawie komfortu mieszkania na poddaszu. Okna dachowe VELUX Standard GLL mają doskonałe parametry izolacyjne, a wysoka jakość ich wykonania stanowi gwarancję wieloletniego, bezawaryjnego użytkowania.

Energooszczędne okna dachowe VELUX Standard GLL

Okna dachowe VELUX Standard GLL zostały wyposażone w innowacyjny pakiet 3-szybowy. Poza sprawdzoną konstrukcją ThermoTechnology™, w oknach zastosowano rozwiązania, które wcześniej były dostępne tylko w produktach premium. Jeszcze lepsze parametry energooszczędności udało się osiągnąć dzięki termoplastycznej czarnej ramce międzyszybowej TPS oraz powłoce niskoemisyjnej na szybie wewnętrznej.

Współczynnik przenikalności cieplnej Uw tych okien jest równy  1,0 (W/m2K), a w przypadku montażu obniżonego z kołnierzem uszczelniającym EDJ i ramą izolacyjną BDX F wynosi 0,94 (W/m2K). Dzięki takim rozwiązaniom możesz cieszyć się ciepłem w swoim domu i niższymi rachunkami za prąd.

Okna dachowe VELUX Standard GLL – komfort ciszy

Dzięki rozwiązaniom wykorzystanym w oknach VELUX Standard GLL możesz cieszyć się ciszą na poddaszu podczas pracy i wypoczynku. W oknach zastosowano o 30% grubsze szyby, co sprawia, że stanowią skuteczną barierę dla dźwięków dochodzących z zewnątrz. Co więcej każda z szyb jest różnej grubości, dzięki czemu pochłaniają dźwięki o różnej częstotliwości. Potwierdza to bardzo dobry parametr dźwiękoszczelności Rw=35dB. Możesz więc odciąć się od dźwięków z zewnątrz i  cieszyć się ciszą oraz komfortem na poddaszu, nawet podczas największej ulewy.

Okna dachowe VELUX Standard GLL – doskonały widok na zewnątrz

Jeśli chcemy cieszyć się niczym nieograniczonym widokiem, ważne jest regularne czyszczenie okien dachowych także od zewnątrz. Zdarza się jednak, że zabrudzenia są bardzo uporczywe i wymagają częstszego mycia.  Wychodząc naprzeciw tym potrzebom szyby zewnętrzne w oknach dachowych VELUX  Standard GLL zostały pokryte specjalną powłoką łatwozmywalną, dzięki której nie brudzą się tak szybko, a czyszczenie szyby jest łatwiejsze. Specjalna warstwa, umożliwia rozkład organicznych zabrudzeń w wyniku promieniowania UV, a dzięki właściwością  hydrofilnym są one szybko i łatwo spłukiwane przez deszcz.

Okna dachowe VELUX Standard GLL - sposób otwierania

Okna dachowe VELUX Standard GLL dostępne są w dwóch wersjach otwierania: z klamką na dole lub uchwytem w górnej części skrzydła. Modele otwierane od dołu sprawdzą się w przypadku wysokiej ścianki kolankowej. Aby mieć swobodny dostęp do klamki, pod oknem lepiej nie ustawiać mebli. Górny system otwierania warto wybrać, gdy ścianka kolankowa jest niska. Pod oknem możemy wtedy ustawić biurko lub kanapę. Okno otwierane u góry można w każdej chwili wyposażyć w system sterowania elektrycznego i cieszy się jeszcze większym komfortem.

Aby zyskać kontrolę nad światłem, zapobiec przegrzewaniu wnętrz w ciepłe dni warto wyposażyć  okna dachowe VELUX Standard GLL w markizy, rolety zewnętrze lub wewnętrze, a także moskitiery, które zapewnią ochronę przed owadami Montaż przesłon to gwarancja jeszcze wyższego komfort wypoczynku na poddaszu.

Sprawdź produkty

Okno dachowe Velux

Zobacz

Rolety VELUX

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064B

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła