System VELUX ACTIVE Instalacja krok po krok - Czym jest VELUX ACTIVE?

rozwiązania

System kontroli klimatu VELUX ACTIVE with NETATMO dba o wysoką jakość powietrza na poddaszu. Na podstawie danych z czujników wewnętrznych oraz informacji pobieranych z lokalnych stacji pogodowych, decyduje kiedy otworzyć/zamknąć automatycznie sterowane okna oraz markizy, rolety zewnętrzne lub wewnętrzne. To inteligentne rozwiązanie, które zagwarantuje domownikom komfortowy wypoczynek i zdrowy klimat w domu. Instalacja systemu VELUX ACTIVE with NETATMO jest niezwykle prosta i szybka. Dowiedz się, jak ją przeprowadzić krok po kroku.

VELUX ACTIVE w Twoim domu

Aby zapewnić dostęp świeżego powietrza na poddasze, trzeba pamiętać o regularnym wentylowaniu wnętrz. VELUX ACTIVE zrobi to za Ciebie., W oparciu o aktualne warunki pogodowe oraz dane pochodzące z czujników wewnętrznych, monitorujących poziom stężenia CO₂ na poddaszu, wilgotność oraz temperaturę, zdecyduje kiedy otworzyć lub zamknąć okna. Co więcej, aby zapewnić stały dopływ świeżego powietrza, regularne wietrzy pomieszczenia (co 1–6 godzin) przez 5–15 minut w zależności od warunków wewnątrz i na zewnątrz.

Do monitorowania jakości powietrza w domu i sterowania oknami dachowymi, markizami i roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi służy specjalna aplikacja w telefonie. Wystarczy więc jedno kliknięcie, by otworzyć lub zamknąć okno, zaciemnić pomieszczenie lub zabezpieczyć je przed przegrzaniem, dzięki opuszczeni rolety.  Możesz zarządzać automatycznie sterowanymi produktami VELUX także wtedy, gdy jesteś poza domem. To wygodne i inteligentne rozwiązanie, zaprojektowane z myślą o Twoim komforcie. Aplikacja działa w systemach iOS oraz Android. Jest kompatybilna z Apple HomeKit, a także Google Smart, Asystentem Google i aplikacją Google Home.

System VELUX ACTIVE - od czego zacząć instalację?

Aby zainstalować system kontroli i sterowania klimatem w swoim domu nie potrzebujesz profesjonalnej pomocy. W opakowaniu znajdziesz:

 • wewnętrzny czujnik klimatu,
 • przycisk “wyjście”,
 • bramkę,
 • przewody,
 • baterie,
 • mocowania,
 • skróconą instrukcję obsługi.

Dla sprawnego działania VELUX ACTIVE niezbędny jest dostęp do internetowej sieci Wi-Fi oraz smartfon, który potrzebny będzie do konfiguracji systemu.

VELUX ACTIVE - instalacja krok po kroku

Rozpocznij od pobrania na telefon aplikacji VELUX ACTIVE with NETATMO. Następnie utwórz konto użytkownika. Kolejny krok to konfiguracja bramki. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z poleceniami, wyświetlonymi w aplikacji. Do bramki podłącz przewód. Na tylnej ściance bramki powinno pojawić się migające światełko.  Teraz musisz ustanowić połączenie pomiędzy bramką a lokalną siecią Wi-Fi. Jeśli posiadasz iPhone’a, połącz się z aplikacją Apple HomeKit, a następnie przy pomocy telefonu zeskanuj umieszczony na tylnej ścianie bramki numer.

Następnie skonfiguruj wewnętrzny czujnik klimatu oraz przycisk “wyjście” z bramką. Delikatnie ściągnij tylną pokrywę czujnika i przycisku „wyjście” i w odpowiednim miejscu umieścić dołączone do zestawu baterie. Gdy to zrobisz, aplikacja wykryje elementy systemu. Skopiuj wówczas zdalnie sterowane produkty VELUX do bramki, wykorzystując panel sterowania lub naścienną klawiaturę, w zależności od posiadanego rozwiązania. Postępuj zgodnie z informacjami wyświetlanymi w aplikacji.. Gdy skończysz, na ekranie urządzenia pojawią się wszystkie elektrycznie sterowane okna, markizy, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, które zostały zamontowane na Twoim poddaszu.

Aby ułatwić zarządzanie oknami i przesłonami VELUX, wybierz pomieszczenia dla Twoich urządzeń. Wybieraj ich typ z dostępnej w aplikacji listy, zmieniaj ich nazwy i przypisuj im odpowiednie urządzenia.

System kontroli klimatu  VELUX ACTIVE with NETATMO - montaż

Teraz pozostał Ci już tylko montaż wewnętrznego czujnika klimatu. Umieść go w miejscu, które nie będzie bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych. Aby przymocować czujnik możesz użyć śrub lub taśmy montażowej.

Podsumowując, proces instalacji systemu VELUX ACTIVE składa się z czterech etapów:

 • pobrania aplikacji i podłączenia urządzenia do bramki,
 • konfiguracji wewnętrznego czujnika i przycisku “wyjście” z bramką,
 • wykrywania i dodawania produktów VELUX,
 • tworzenia pomieszczeń i nazywania ich.

Podobnie jak instalacja, obsługa systemu VELUX ACTIVE jest niezwykle prosta. Przekonaj się, jak VELUX ACTIVE wpłynie na jakość powietrza na Twoim poddaszu.

Sprawdź produkty

VELUX Active

Zobacz

Dom inteligentny

Zobacz

VELUX Integra®

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła