Jak działa system sterowania klimatem VELUX ACTIVE

użytkowanie

Nasze samopoczucie podczas pobytu w domu w dużej mierze zależy od jakości powietrza oraz panującego we wnętrzach klimatu. Częste wietrzenie pomieszczeń jest konieczne dla utrzymania optymalnej wilgotności i temperatury powietrza oraz właściwego stężenia CO₂. Aby zapewnić swojej rodzinie najlepsze warunki do domowego relaksu, zainstaluj system kontroli i sterowania klimatem poddasza VELUX ACTIVE with NETATMO.

VELUX ACTIVE - inteligentny system w Twoim domu

Technologia smart home z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Dzięki inteligentnym, automatycznie sterowanym urządzeniom możemy nie tylko poprawić warunki klimatyczne panujące w pomieszczeniach, ale też zapewnić sobie wygodę obsługi okien dachowych, rolet oraz markiz. VELUX ACTIVE with NETATMO pomoże Ci zapobiec przegrzewaniu położonych na poddaszu wnętrz. Z jego pomocą powietrze w pomieszczeniach będzie zawsze świeże i czyste, co nie pozostanie bez wpływu na zdrowie i samopoczucie domowników. VELUX ACTIVE with NETATMO pomoże Ci zadbać o klimat w Twoim domu. System automatycznie steruje elektrycznymi oknami dachowymi, markizami i roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Monitoruje i optymalizuje jakość powietrza na poddaszu, zapewniając domownikom idealne warunki do wypoczynku.

System VELUX ACTIVE składa się z trzech elementów: wewnętrznego czujnika klimatu, przycisku „wyjście” oraz bramki, do podłączenia do domowej sieci internetowej. Po podłączeniu do Wi-Fi system aktualizuje się samodzielnie, dzięki czemu nowi klienci kupujący system VELUX ACTIVE będą mogli skorzystać z rozwiązań wprowadzanych w przyszłości.

VELUX ACTIVE - jak działa?

Zadaniem wewnętrznego  czujnika klimatu jest nieustanny pomiar oraz monitorowanie najważniejszych parametrów jakości powietrza w pomieszczeniu, takich jak stężenie CO₂, poziom wilgotności oraz temperatury.  Gdy wykryje zmiany w jakości powietrza, system automatycznie otwiera okna, by  przewietrzyć pomieszczenie. VELUX ACTIVE with NETATMO analizuje także informacje pochodzące z lokalnych stacji pogodowych. Jeśli otrzyma informacje o zbliżającej się fali upałów, automatycznie zaciągnie rolety, by chronić pomieszczenie przed przegrzaniem. Co więcej,  aby zapewnić stały dopływ świeżego powietrza, regularne wietrzy pomieszczenia (co 1–6 godzin) przez 5–15 minut w zależności od warunków wewnątrz i na zewnątrz domu.

VELUX ACTIVE with NETATMO - przycisk „wyjście”

Poza wewnętrznym czujnikiem klimatu poddasza oraz bramką internetową w skład systemu VELUX ACTIVE with NETATMO wchodzi także montowany przy drzwiach przycisk „wyjście”. Dzięki niemu nie musisz pamiętać o zamknięciu wszystkich okien przed wyjściem z domu. Wystarczy, że użyjesz przycisku, a wszystkie elektryczne lub solarne okna dachowe VELUX zostaną automatycznie zamknięte. Otwarcie klap wentylacyjnych pozwala na bezpieczne wietrzenie wnętrz oraz utrzymanie wysokiej jakości powietrza mimo zamkniętych okien.

Wszystkimi produktami elektrycznymi lub solarnymi INTEGRA® połączonymi z systemem VELUX ACTIVE można zarządzać za pomocą aplikacji w telefonie. Umożliwia ona automatyczne zamykanie wszystkich okien dachowych lub rolet przez jedno kliknięcie na telefonie. Aplikacja VELUX ACTIVE działa w systemach iOS oraz Android. Jest kompatybilna z Apple HomeKit, a także Google Smart, Asystentem Google i aplikacją Google Home. System jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Można go samodzielnie zainstalować oraz zaprogramować, bez potrzeby wsparcia specjalisty.

Inteligentny system sterowania to także dodatkowe bezpieczeństwo domowników. Umożliwia on zamknięcie wszystkich okien połaciowych lub rolet zewnętrznych przez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej. Dodatkowo w każdej chwili z dowolnego miejsca można sprawdzić, czy okno jest otwarte, a po każdej czynności użytkownik otrzymuje na swój smartfon komunikat o wykonaniu zadania.

Sprawdź produkty

VELUX Active

Zobacz

Dom inteligentny

Zobacz

VELUX Integra®

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła