Jak myć okno dachowe drewniane z górnym otwieraniem VELUX GLL?

użytkowanie

Okna dachowe narażone są na niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak silne nasłonecznienie, niska temperatura czy działanie wilgoci. Aby zapewnić im maksymalną trwałość warto dbać o ich regularną konserwację oraz utrzymywać je w czystości. By funkcjonowały sprawnie, konieczne jest ich okresowe oczyszczanie, istotna jest też wymiana filtra powietrza i uszczelek oraz smarowanie zawiasów. Częstotliwość tych zabiegów jest zalecana raz na dwa lata. Zawiasy i okucia należy smarować przynajmniej raz w roku.

Jak myć okna dachowe drewniane

Przede wszystkim warto pamiętać, że czyścić należy nie tylko szybę. Konieczne jest także regularne mycie filtra powietrza. Aby go wyjąć , obróć skrzydło okna o 180 stopni, zablokuj w pozycji do mycia, a następnie wyciągnij filtr z uchwytu. Możesz umyć filtr używając domowych środków czystości lub – jeśli filtr nosi ślady zużycia –zamówić nowy w sklepie internetowym VELUX. Ważne jest także czyszczenie uszczelek oraz kołnierza, który zapewnia szczelne połączenie między oknem i pokryciem dachu. Często gromadzą się na nim liście oraz inne zabrudzenia, które należy regularnie usuwać, aby umożliwić swobodny przepływ wody.

Sposoby na mycie okien dachowych VELUX

Jak umyć okno dachowe drewniane z górnym otwieraniem VELUX GLL? Aby pozbyć się zabrudzeń z zewnętrznej powierzchni okna, wystarczy obrócić jego skrzydło o 180 stopni. Aby utrzymać je w tej pozycji, użyj blokady. Znajdziesz ją w dolnej części ościeżnicy. Dzięki możliwości zablokowania okna nie musisz przytrzymywać jego skrzydła podczas mycia..

Jak myć okna dachowe VELUX?

Wybierz miękką ściereczkę, która nie pozostawi na szybie włókien. Do twardej wody dodaj niewielką ilość detergentu Kolistymi ruchami oczyszczaj szybę z wszelkich zabrudzeń. Pamiętaj, by zdjąć biżuterię, która mogłaby zarysować powierzchnię szyby.

Jak i czym myć okna dachowe VELUX? To proste!

Mycie okien dachowych drewnianych przebiega szybko i sprawnie. Nie wymaga też zastosowania specjalnych środków. Wystarczy woda – jeśli jest twarda można dodać do niej niewielką ilość detergentu. Należy jednak zwrócić uwagę, by nie używać żadnych środków zawierających cząsteczki o właściwościach ściernych

Wybierz drewniane okna dachowe VELUX, by zapewnić sobie idealne warunki do wypoczynku oraz zdrowy klimat na poddaszu. Dzięki bardzo dobrym parametrom izolacyjnym, trwałości oraz funkcjonalnym rozwiązaniom, zyskasz komfort na lata.

Sprawdź produkty

Okno dachowe GLL 1064

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064B

Zobacz

Okna dachowe GLU 0064

Zobacz

Okno dachowe GLU 0064B

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła