Jak zamontować roletę zaciemniającą VELUX DKL w oknie dachowym? Instrukcja krok po kroku

użytkowanie

Rolety zaciemniające VELUX DKL zapewniają pełną kontrolę nad ilością światła w sypialni, spokojny sen w nocy lub relaksującą drzemkę w ciągu dnia. Są idealnie dopasowane do okien dachowych i można je szybko zamontować samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Umożliwia to system instalowanych fabrycznie mocowań – wystarczy tylko założyć kaseton, a następnie przykręcić prowadnice i gotowe. Zobacz film i przekonaj się, jak prosty jest montaż rolety zaciemniającej VELUX DKL.

Aby zamontować roletę zaciemniającą VELUX w swoim oknie dachowym, nie trzeba dużych nakładów czasu i energii. To proste zadanie, które nie wymaga pomocy profesjonalisty. Wraz z produktem otrzymasz czytelną instrukcję obrazkową, która przeprowadzi Cię przez proces instalacji rolety krok po kroku. Przekonaj się, jak wygląda montaż rolet zaciemniających w praktyce i obejrzyj krótki film z udziałem naszego fachowca. Dzięki temu zamontujesz roletę jeszcze szybciej i sprawniej.

Jak zamontować roletę zaciemniającą? Od czego zacząć?

Zanim przystąpisz do montażu rolety, zadbaj o to, by kupić produkt idealnie dopasowany do Twojego okna dachowego VELUX. Wszystkie informacje potrzebne do złożenia zamówienia znajdziesz na tabliczce znamionowej okna. Szukaj jej w lewym lub prawym rogu górnego skrzydła, w zależności od rodzaju okna. Tabliczkę znamionową możesz zobaczyć tylko wtedy, gdy otworzysz okno. Kombinacja liter i cyfr to informacja o typie okna i jego rozmiarze. Aby kupić roletę dopasowaną do rozmiaru okna dachowego VELUX, podaj sprzedawcy dane z tabliczki znamionowej. Nie musisz wykonywać samodzielnych pomiarów szyby czy wnęki okiennej. Jeśli planujesz zakup rolety w naszym sklepie internetowym, wystarczy że wpiszesz dane z tabliczki znamionowej w odpowiednim miejscu, a bez trudu znajdziesz właściwy model.

Jak zamontować roletę zaciemniającą?

Zacznij od rozpakowania rolety. Otwórz pudełko, energicznie pociągając w oznaczonym miejscu. Poza roletą, w opakowaniu znajdziesz obrazkową instrukcję, która ułatwi Ci jej montaż. Będą tam także górna kaseta rolety, dwie prowadnice, dwa zaczepy i wkręty do zamocowania prowadnic oraz zaczepów montażowych. Poprawny montaż rolety nie zajmie Ci dużo czasu, jeśli będziesz kierować się wskazówkami z instrukcji. Pamiętaj, by nie zdejmować czerwonych zabezpieczeń z górnej kasety rolety przed jej instalacją. zamocowana.

Montaż rolet zaciemniających krok po kroku

Kasetę rolety wciśnij w zaczepy montażowe, umieszczone w górnych rogach ościeżnicy. Gdy umieścisz ją we właściwym miejscu, usłyszysz ciche kliknięcie. To znak, że kaseta została poprawnie. Kolejny krok to montaż dolnych zaczepów do prowadnic. W dolnych rogach skrzydła przykręć uchwyty do zamocowania prowadnic i naciągnięcia, niewidocznych po instalacji, sznurków, które umożliwiają ruch rolety.

Następny etap to montaż prowadnic. Ich górne końce wsuń w kasetę, sprawdź czy ich krawędzie stykają się i nie ma tam przerwy. Dolne końce prowadnic wciśnij we wcześniej zamontowane zaczepy montażowe w dole skrzydła, Odgłos kliknięcia to znak, że montaż został przeprowadzony poprawnie. Kolejny krok to przykręcenie prowadnic do ościeżnicy. Mają one przygotowane otwory, ilość wkrętów jest uzależniona od długości okna. Wszystkie wkręty są w komplecie, wkręcić je w wyznaczonych miejscach.

Montaż rolet w oknie dachowym VELUX

Następnie zdejmij blokady z górnej kasety rolety (czerwone, plastikowe kółka). Rozwiń sznurek i mocno napnij go wzdłuż prowadnicy. W każdym z kółek znajdziesz też niewielki zaczep, który należy umieścić w przymocowanych wcześniej dolnych zaczepach do prowadnic. Ostatni krok to zdjęcie z kasetonu czerwonych zaczepów zabezpieczających. Po ich usunięciu możesz już bez przeszkód rozwinąć roletę, a tym samym zaciemnić wnętrze pomieszczenia. Sprawdź, czy roleta swobodnie opuszcza się i podnosi. Na koniec przetrzyj ją wilgotną ściereczką, aby rozprostować materiał.

Montaż rolet zaciemniających a klimat na poddaszu

Rolety zaciemniające VELUX znakomicie sprawdzą się w sypialni lub pokoju dziecka, Gwarantują 99.9 % zaciemnienia, zapewniając spokojny sen lub drzemkę w ciągu dnia. Dostępne są w klasycznych i nowoczesnych kolorach, dzięki czemu możesz dopasować je do każdej stylizacji wnętrza. W zależności od potrzeb możesz także wybrać białe lub aluminiowe prowadnice. Wersja aluminiowa będzie idealnie komponowała się z oknami drewnianymi, zaś biała z oknami poliuretanowymi.   Jeśli szukasz rolet do pokoju dziecięcego, wybierz model z kolekcji dziecięcej. W ofercie znajdziesz wzory dla niemowląt oraz dla chłopców i dziewczynek.  Zaciemniając wnętrze w pokoju malucha, ograniczasz dostęp rozpraszających bodźców i ułatwiasz mu zasypianie. Co ważne, wszystkie rolety zaciemniające posiadają certyfikat OEKO-TEX®, który gwarantuje, że są wolne od szkodliwych substancji.

Roleta zaciemniająca nie tylko pozwoli zapewnić idealne warunki do odpoczynku, ale także nadać wnętrzu wyjątkowy charakter i uzupełni jego wystrój. Wybierz dopasowany do charakteru aranżacji model z bogatej gamy dostępnych w naszej ofercie wzorów i kolorów. Łatwy montaż rolet zaciemniających VELUX oraz ich wysoka funkcjonalność z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Zadbaj o komfort wypoczynku na poddaszu i zdecyduj się na zakup rolety już dziś!

Sprawdź produkty

Rolety zaciemniające DKL

Zobacz

Rolety VELUX

Zobacz

Rolety VELUX do sypialni

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła