Okna dachowe do sypialni – Jakie okna dachowe i rolety wybrać na poddasze

inspiracje

To od ilości oraz jakości naszego snu zależy poziom energii w ciągu dnia oraz stan zdrowia. Warto więc zadbać o komfort w trakcie nocnego wypoczynku. Aby klimat w sypialni sprzyjał zasypianiu, należy wybrać funkcjonalne i energooszczędne okna dachowe oraz wysokiej jakości rolety, które pozwolą zarządzać ilością światła w pomieszczeniu i pomogą w utrzymaniu optymalnej temperatury.

Okna dachowe w sypialni - wietrzenie

Przeciętna długość naszego snu wynosi 6-8 godzin na dobę. Tyle zwykle wystarczy, by zregenerować siły i wydajnie wypocząć. Dla jakości naszego snu bardzo ważne jest regularne wietrzenie sypialni Okna najlepiej otwierać 2-4 razy dziennie,  w ten sposób wpuścimy do pomieszczenia świeże powietrze i poprawimy panujący w nim klimat. Zimą, gdy temperatura za oknem jest niska, długie wietrzenie mogłoby spowodować wychłodzenie sypialni. Wtedy okna najlepiej otwierać na krótko, lecz szeroko. Wystarczy 5-10 minut intensywnego wietrzenia, by podnieść jakość powietrza w sypialni. Kiedy najlepiej wietrzyć pomieszczenie? Wpuść świeże powietrze na poddasze już o poranku, zaraz po wstaniu z łóżka. Sypialnię warto wietrzyć także podczas oraz po sprzątaniu. Dla jakości nocnego wypoczynku duże znaczenie ma wietrzenie tuż przed snem.

Jakie okna dachowe do sypialni wybrać?

Wszystkie okna dachowe VELUX są wyposażone w system wentylacyjny, który dostarcza świeże powietrze, nawet wtedy gdy okno jest zamknięte. Wydajny filtr jest wymienny i łatwy w utrzymaniu w czystości. Można  go wyjąć, by przywrócić mu czystość lub wymienić na nowy, jeśli pojawi się taka konieczność. Wybierając okna do sypialni miej na uwadze nie tylko możliwość wydajnej wentylacji, ale też energooszczędność.

W utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu pomogą Ci energooszczędne okna z pakietem trzyszybowym. Gwarantują jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i  redukują hałas, pochodzący z zewnątrz.  Ich szyby są o 30% grubsze, dzięki czemu skutecznie tłumią dźwięki o różnej częstotliwości. Redukują także hałas padającego deszczu. Dzięki nim w sypialni panować będzie sprzyjająca zasypianiu cisza.

Rolety do sypialni - kontrola nad światłem

W ciemności nasz organizm wydziela melatoninę, która odpowiada za rytm snu i czuwania, ułatwiając zasypianie. Aby zapewnić sobie komfortowy sen warto ograniczyć dostęp światła w sypialni. Dostępne w ofercie marki VELUX wewnętrzne rolety zaciemniające zapewniają 99,9% zaciemnienia. Rolety zaciemniające to idealny wybór do pokoi dziecięcych. Jeżeli maluch potrzebuje drzemki w ciągu dnia,  wystarczy opuścić rolety, by w pomieszczeniu zapanowała całkowita ciemność, nawet wtedy, gdy za oknem świeci słońce. Rolety zaciemniające VELUX dostępne są w wielu atrakcyjnych kolorach, dzięki czemu bez trudu znajdziesz model, który będzie znakomicie współgrać z aranżacją Twojej sypialni. Posiadają certyfikat Oeko-Tex, co oznacza że w ich składzie nie ma szkodliwych substancji chemicznych, a tkanina z jakiej zostały wykonane jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Możliwość płynnej regulacji pozwala nie tylko na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ale też na ograniczenie wpadającego do wnętrza światła, w zależności od potrzeb domowników.

Rolety zewnętrzne w sypialni

Jeśli zależy Ci na rozwiązaniu, z którego zalet będziesz korzystać cały rok, możesz zdecydować się na rolety zewnętrzne. Nie tylko zapewniają całkowite zaciemnienie, ale też skutecznie chronią przed upałem, zmniejszając ogrzewanie słoneczne nawet o 94%. Zimą rolety zewnętrzne na okna dachowe VELUX chronią poddasze przed wychłodzeniem, poprawiając izolacyjność o 17%. Redukują także pochodzący z zewnątrz hałas o 10 dB, dzięki czemu uderzający o szybę deszcz lub grad nie będzie utrudniał domownikom zasypiania.

Sprawdź produkty

Rolety zaciemniające DKL

Zobacz

Zewnętrzne markizy przeciwsłoneczne MHL

Zobacz

Rolety dekoracyjne RFL

Zobacz

Rolety z kolekcji dziecięcej

Zobacz

Rolety FHL

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064B

Zobacz

Okna dachowe GLU 0064

Zobacz

Okno dachowe GLU 0064B

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła