Jakie okna dachowe wybrać do łazienki? Okna dachowe a wilgoć

inspiracje

Wilgoć wnętrzu nie tylko negatywnie wpływa na trwałość elementów jego wyposażenia, ale też na panujący w domu klimat. Do szczególnie narażonych na wilgoć pomieszczeń na poddaszu należą: łazienka, kuchnia, pralnia czy suszarnia. Aby zapewnić w nich komfort użytkowania przez lata, okna powinny wyróżniać się szczególną konstrukcją. Drewniano-poliuretanowe okna dachowe VELUX znakomicie sprawdzają się w położonych na poddaszu wnętrzach o podwyższonej wilgotności.

Drewniano-poliuretanowe okna dachowe VELUX

Do pomieszczeń szczególnie narażonych na wilgoć wybierz odporne na działanie wody drewniano-poliuretanowe okna dachowe VELUX. Ich drewniany rdzeń został pokryty warstwą jednolitego poliuretanu, która stanowi niezawodne zabezpieczenie przed wilgocią. Powierzchnia ramy okna jest gładka, dzięki czemu nie gromadzi się na niej wilgoć. Pozbawione profili naroża okien są łatwe w utrzymaniu czystości. Nie zbiera się w nich kurz ani inne zanieczyszczenia. Wykonane w konstrukcji drewniano-poliuretanowej okna łazienkowe VELUX nie wymagają zabiegów konserwacyjnych. Aby przywrócić im czystość, wystarczy je tylko przetrzeć.

Łazienkowe okna dachowe VELUX - system wentylacji

Niezawodnym sposobem na pozbycie się wilgoci z pomieszczenia,  jest regularne wietrzenie  pomieszczeń. Nie zapominaj więc o częstym otwieraniu okien. Wszystkie dostępne w ofercie marki VELUX okna dachowe zostały wyposażone w wydajny system wentylacji, który umożliwia wietrzenie wnętrz także przy zamkniętych oknach. Dzięki takiemu rozwiązaniu błyskawicznie pozbędziesz się zgromadzonej w łazience po kąpieli pary wodnej, nie wychładzając przy tym wnętrza. Łatwy w utrzymaniu czystości, wymienny filtr i stanowi skuteczną barierę dla kurzu i owadów.

Okna dachowe VELUX do łazienki i kuchni

Wszystkie okna dachowe VELUX zostały wykonane w oparciu o innowacyjną konstrukcję ThermoTechnology™. Dodatkowa uszczelka zapewnia skuteczną barierę przed wiatrem i zimnym powietrzem. Co więcej, okna dachowe linii Standard Plus zostały wyposażone w energooszczędny pakiet 3-szybowy, w którym zastosowano termoplastyczną czarną ramkę międzyszybową TPS oraz powłokę niskoemisyjną na szybkie wewnętrznej. Te rozwiązania skutecznie zatrzymują ciepło w domu i jeszcze lepiej chronią przed chłodem.

Żaluzje aluminiowe do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności

W trosce o prywatność domowników oraz komfort ich wypoczynku łazienkowe okna dachowe VELUX warto uzupełnić o wewnętrzne żaluzje aluminiowe. Dzięki nim nie tylko wprowadzimy do wnętrza przytulny klimat, ale też zyskamy możliwość regulacji ilości wpadającego do łazienki lub kuchni światła. Żaluzje aluminiowe wyróżniają się wysoką odpornością na wilgoć. Wykonane z wytrzymałego materiału, znakomicie zniosą częste czyszczenie. Ich utrzymanie w czystości jest niezwykle łatwe. Aby usunąć osiadającą na nich parę wodną, kurz lub zabrudzenia powstające podczas gotowania, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Dzięki bezsznurkowej technologii żaluzje są bezpieczne dla dzieci.

Sprawdź produkty

Okna dachowe GLU 0064

Zobacz

Okno dachowe GLU 0064B

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła