Rolety zaciemniające i żaluzje jako sposób na zdrowy sen i prywatność

inspiracje

Naturalne światło ma duże znaczenie z punktu widzenia naszego zdrowia oraz samopoczucia. W wypełnionym światłem wnętrzu czujemy się dobrze i mamy wysoki poziom energii. Gdy jednak przychodzi czas na wypoczynek, wybieramy ciemność. W jej otoczeniu bez trudu zasypiamy i odzyskujemy siły. Zapewnij sobie kontrolę nad światłem i zadbaj o odpowiedni klimat na poddaszu, dzięki roletom VELUX.

Rolety zaciemniające - dla spokojnego snu

Co zrobić, gdy światła latarni lub przejeżdżających samochodów utrudniają Ci zasypianie? Wystarczy, że wyposażysz swoje okna dachowe w wewnętrzne rolety zaciemniające VELUX. To idealny wybór nie tylko do sypialni, ale również do pokoju dziecięcego, który możesz zaciemnić także w ciągu dnia podczas drzemki malucha.  Wewnętrzne rolety zaciemniające VELUX można dowolnie regulować, kontrolując w ten sposób ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Całkowicie opuszczone, zapewniają 99,9% zaciemnienia. Uszyte z nieszkodliwych i nieuczulających tkanin rolety będą bezpieczne także dla małych dzieci. Duży wybór dostępnych kolorów pozwala dopasować roletę do pozostałych elementów aranżacji. W kolekcji dziecięcej znajdziesz specjalne wzory dla niemowląt, chłopców i dziewczynek. Rolety zaciemniające dostępne są w wersji z klasycznymi aluminiowymi lub białymi prowadnicami, które idealnie komponują się z białymi oknami VELUX i będą uzupełnieniem nowoczesnej aranżacji wnętrza.

Rolety zewnętrzne - komfort w ciągu dnia i nocy

Aby kontrolować wpadające do wnętrza światło, można wykorzystać także dostępne w ofercie marki VELUX rolety zewnętrzne. Nie tylko zapewniają zaciemnienie, ale pomagają także w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu. Latem rolety zewnętrzne stanowią barierę dla promieni słonecznych, zmniejszając ogrzewanie nawet o 94%. Zimą z kolei poprawiają izolacyjność okna nawet o 17%, zapobiegając ucieczce ciepła. Dla komfortu termicznego w zimowe noce warto opuszczać rolety zewnętrzne, by ograniczyć straty energii. W trakcie dnia z kolei należy je podnieść, by uzyskać jak najwięcej energii cieplnej ze słońca. Latem opuszczona w ciągu dnia roleta skutecznie chroni przed upałem. Nocą warto ją podnieść, by przy uchylonym oknie nieco ochłodzić wnętrze. Rolety zewnętrzne VELUX redukują także hałas, powodowany przez intensywny deszcz lub grad oraz zwiększają poczucie bezpieczeństwa domowników.

Żaluzje - kontrola nad światłem i prywatność

W narażonych na wilgoć wnętrzach, takich jak łazienka lub kuchnia, znakomicie sprawdzają się odporne na wodę żaluzje VELUX, które zostały wykonane z trwałego aluminium. Żaluzje pozwalają na ograniczenie ilości wpadającego do wnętrza światła i zapewniają poczucie prywatności. Ich manualna obsługa jest niezwykle wygodna. Obrotowy uchwyt umożliwia regulację położenia żaluzji, a tym samym kontrolę nad światłem w pomieszczeniu. Możesz go zamontować w wybranym miejscu, na bocznej szynie. Wystarczy jeden ruch, by podnieść lub opuścić żaluzję do pożądanej wysokości. Brak sznurka czyni żaluzje bezpiecznymi dla dzieci i jeszcze bardziej estetycznymi. Żaluzje VELUX dostępne są w sześciu atrakcyjnych kolorach, a ich montaż zajmuje tylko kilka chwil.

Zdrowy sen z oknami dachowymi VELUX

Odpowiednie warunki dla spokojnego i zdrowego snu zapewniają także okna dachowe VELUX. Wyposażone w wydajną wentylację zintegrowaną z uchwytem otwierającym lub dwustopniowy nawiewnik w górnej części skrzydła,  gwarantują stały dostęp świeżego powietrza, nawet gdy są zamknięte. Wbudowany wydajny filtr powietrza  powstrzymuje kurz i owady przed dostaniem się do środka. Nowoczesne, trzyszybowe okna dachowe VELUX mają także doskonałe właściwości izolacyjne, dzięki czemu skutecznie zapobiegają ucieczce ciepła z poddasza. Zostały wyposażone w czarną, termoplastyczną ramkę międzyszybową TPS, a na ich szybie wewnętrznej zastosowano zaawansowaną powłokę niskoemisyjną, która gwarantuje jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i stratami ciepła. Takie okna zapewniają również lepszą izolację akustyczną, gdyż ich szyby są o 30% grubsze. Dzięki temu skutecznie tłumią dźwięki o różniej częstotliwości. Redukują także hałas padającego deszczu, co zapewni spokojny sen, nawet podczas największej ulewy. Dla jeszcze większej wygody okna zostały wyposażone w specjalną powłokę łatwo zmywalną, dzięki czemu widoki za oknem nie są niczym ograniczone, a szybę znacznie łatwiej utrzymać w czystości.

Sprawdź produkty

Rolety FHL

Zobacz

Zewnętrzne markizy przeciwsłoneczne MHL

Zobacz

Rolety dekoracyjne RFL

Zobacz

Rolety VELUX

Zobacz

Rolety VELUX do sypialni

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064B

Zobacz

Okna dachowe GLU 0064

Zobacz

Okno dachowe GLU 0064B

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła