Okna w domu a prywatność – czym zasłonić okna dachowe

inspiracje

Okna dachowe – dobór typu okna do wysokości montażu

Dzięki oknom dachowym mamy możliwość obserwowania otoczenia i cieszenia oczu widokami. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na wybór wygodnego sposób otwierania. W ofercie firmy VELUX znajdują się okna obrotowe z górnym lub dolnym systemem otwierania, klapowo-obrotowe, a także sterowane elektrycznie i solarne. Górny system otwierania będzie najwygodniejszym rozwiązaniem, gdy okno zamontowane jest stosunkowo nisko, a wysokość ścianki kolankowej wynosi 80–130 cm. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki, bez potrzeby schylania się. Pod oknem można ustawić biurko, stół czy kanapę, ponieważ meble nie utrudnią nam jego otwierania. W przypadku wysokiej ścianki kolankowej od 130 do 150 cm, najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem będzie wybór okna z dolnym systemem otwierania. Jedynym ograniczeniem jest to, że musimy mieć swobodny dostęp do okna i nie możemy bezpośrednio pod nim ustawić mebli. Okna o podwójnym systemie otwierania - klapowo-obrotowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których zależy nam na panoramicznym widoku. Można uchylić je nawet do kąta 45° lub zatrzymać w dowolnej pozycji. Jeśli zależy nam na wyjątkowym komforcie, dobrym rozwiązaniem będą okna elektryczne. Możemy zdecydować się na okna z fabrycznie wbudowanym silnikiem i sterownikiem, albo – do okien z górnym otwieraniem – domontować system elektryczny później.

Rolety wewnętrzne - sposób na ochronę swojej prywatności

Rolety wewnętrzne stanowią stylową alternatywę dla firan i zasłon. Znakomicie sprawdzają się na poddaszu, chroniąc domowników przed nadmiernym nasłonecznieniem i pozwalając na zarządzanie ilością światła we wnętrzach. W ofercie marki VELUX  znajdziesz rolety zaciemniające, plisowane, podwójnie plisowane, 2w1 zaciemniająco-plisowane i dekoracyjne.  Z łatwością dopasujesz je do każdego wnętrza, gdyż dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. W pomieszczeniach, w których często gromadzi się wilgoć, takich jak łazienka czy kuchnia doskonale sprawdzą się aluminiowe żaluzje.

Rolety wewnętrzne VELUX stanowią skuteczny sposób na zapewnienie sobie prywatności. Warto wyposażyć w nie okna dachowe zwłaszcza w przypadku gęstej, zabudowy, by ochronić się przed spojrzeniami sąsiadów oraz przechodniów, a tym samym zapewnić sobie komfort i poczucie prywatności.

Rolety zaciemniające VELUX

Dostępne w ofercie marki VELUX rolety zaciemniające umożliwiają stworzenie we wnętrzu idealnych warunków do zasypiania, dlatego będą najlepszym wyborem do sypialni i pokoi dziecięcych. Gwarantują 99,9% zaciemnienia. Ich sprawne działanie oraz trwałość zostały potwierdzone licznymi testami. Dla jeszcze większego komfortu warto zdecydować się na modele elektryczne lub solarne którymi można zarządzać zdalnie. Bogaty wybór dostępnych kolorów rolet daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Wszystkie rolety są idealnie dopasowane do rozmiarów okien dachowych VELUX, dlatego nie marszczą się i są łatwe w użytkowaniu. Aby wybrać odpowiedni rozmiar rolety, nie są konieczne pomiary - wystarczy spisać kod tabliczki umieszczonej na skrzydle okna. Co więcej, dzięki systemowi instalowanych fabrycznie mocować, montaż rolety jest bardzo prosty i można go wykonać samodzielnie.

Solarne markizy zaciemniające VELUX

Poza roletą wewnętrzną, okna dachowe warto także wyposażyć w osłony zewnętrzne. np. solarne markizy zaciemniające, które chronią poddasze przed nagrzewaniem. Markizy zapewniają także efekt zaciemnienia oraz prywatność. Dzięki nim z łatwością odetniesz się od bodźców z zewnątrz. Zasilane energią słoneczną markizy zaciemniające VELUX zapewniają wysoki komfort obsługi i ułatwiają zarządzanie klimatem na poddaszu. Wykonane z trwałych materiałów, będą pełnić swoją funkcję przez długi czas. Ich nowoczesny design znakomicie współgra z pokryciem dachowym.

Wybierz najlepsze osłony dla Twoich okien dachowych z oferty firmy VELUX i ciesz się prywatnością na poddaszu.

Sprawdź produkty

Rolety zaciemniające DKL

Zobacz

Zewnętrzne markizy przeciwsłoneczne MHL

Zobacz

Rolety dekoracyjne RFL

Zobacz

Rolety VELUX

Zobacz

Rolety VELUX do sypialni

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064B

Zobacz

Okna dachowe GLU 0064

Zobacz

Okno dachowe GLU 0064B

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła