Osłony okienne - Jakie osłony okienne wybrać na okna dachowe

rozwiązania

Poddasze to magiczne miejsce. Aby w pełni czerpać radość z jego użytkowania, trzeba wiedzieć, jak kontrolować jego mikroklimat. Można to robić na kilka sposobów, dzięki dodatkowemu wyposażeniu naszych okien. Przedstawiamy pełen wachlarz możliwości, dzięki któremu możesz wpływać na temperaturę i ilość światła w Twoim pomieszczeniu. Zobacz, jakie to proste!

Okna dachowe z roletą zewnętrzną - zyskaj kontrolę nad klimatem w Twoim domu

W upalny dzień promienie słoneczne przenikają przez szybę i przekazują swoją energię znajdującym się w domu przedmiotom. Skumulowana w jego wnętrzu energia cieplna sprawia, że temperatura podnosi się, powodując nagrzewanie pomieszczeń. Aby temu zapobiec warto sięgnąć po osłony zewnętrzne VELUX, np. markizy lub rolety zewnętrzne. Okna dachowe z roletą zamontowaną na zewnątrz zyskują warstwę, która odbija promienie słoneczne, zanim zdążą przeniknąć przez szybę. To skuteczna ochrona przed nagrzewaniem położonych na poddaszu pomieszczeń. Dzięki markizom i roletom zewnętrznym zyskujemy kontrolę nad klimatem w domu. Wśród produktów VELUX dostępne są także dekoracyjne i zaciemniające rolety wewnętrzne, które pozwalają na zarządzanie ilością wpadającego na poddasze światła, zmiękczają je, a także zdobią przestrzeń sypialni, pokoju dziecięcego czy salonu, dodając im przytulności.

Okna dachowe z roletą lub markizą - skuteczna ochrona przed ciepłem

Wybierając rolety zewnętrzne zyskujemy nie tylko ochronę przed  nagrzewaniem się pomieszczeń na poddaszu, ale też niezawodną barierę dla światła, gdy jej potrzebujemy - oraz hałasu. Przezroczyste markizy z kolei nie zaciemniają wnętrza i sprawdzają się w czasie dnia, gdy nie chcemy rezygnować z dopływu światła dziennego w pomieszczeniu. Nie ograniczą też widoków za oknem. Okna dachowe VELUX z roletą zewnętrzną redukują ilość kumulującego się na poddaszu ciepła nawet o 94%. W chłodne dni natomiast zapobiegają jego ucieczce, poprawiając izolację w pomieszczeniu o 17%. Dzięki nim komfort wypoczynku na poddaszu znacząco wzrośnie, niezależnie od warunków pogodowych i temperatury za oknem.

Okna dachowe z roletami zewnętrznymi - ochrona przed hałasem

Uderzający o okienną szybę deszcz może utrudniać zasypianie. Rolety zewnętrzne VELUX uniemożliwiają kroplom deszczu dotarcie do szyby i przejmują ich energię. To oznacza mniej hałasu, a co za tym idzie, lepsze warunki do wypoczynku. Zewnętrzne rolety doskonale sprawdzą się nie tylko podczas intensywnych opadów deszczu, ale też śniegu i gradu, zmniejszając generowany przez nie hałas o 10 dB. Okna dachowe z roletą zewnętrzną to idealne rozwiązanie w przypadku domów położonych przy ruchliwych ulicach. Tłumiąc dochodzące z zewnątrz dźwięki, roleta pomaga stworzyć sprzyjający pracy, nauce i wypoczynkowi klimat. Wykonana z trwałych, odpornych na wszelkie uszkodzenia materiałów roleta zewnętrzna VELUX zapewni domownikom także poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Podczas nieobecności mieszkańców domu, opuszczona roleta będzie trudną do sforsowania przeszkodą dla włamywaczy.

Okna dachowe z roletą - zarządzaj ilością światła na poddaszu

Jeśli światło ulicznych lamp lub świecący jasno księżyc utrudniają Ci zasypianie, komfort Twojego wypoczynku poprawią osłony VELUX, a dokładniej rolety zaciemniające. W ciemności nasz organizm produkuje nazywaną hormonem snu melatoninę, która pomaga w utrzymaniu dobrego zdrowia poprzez regulację ciśnienia tętniczego krwi oraz obniżanie poziomu glukozy we krwi. Zaciemniające rolety VELUX gwarantują aż 99,9% zaciemnienia, ułatwiając zasypianie i umożliwiając zdrowy sen. Możesz z nich korzystać także w ciągu dnia, gdy masz ochotę na krótką drzemkę, która pomoże Ci zregenerować siły i odzyskać energię do działania. Okna dachowe z roletą zaciemniającą VELUX znakomicie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Poza długim wypoczynkiem w nocy małe dzieci potrzebują też kilku drzemek w ciągu dnia, a dzięki zaciemniającym roletom zasypianie nie będzie dla nich problemem.

Okna dachowe z roletami elektrycznymi

Obsługa rolet zewnętrznych VELUX jest niezwykle wygodna. W ofercie dostępne są zdalnie sterowane modele, które można opuszczać i podnosić przy użyciu naściennej klawiatury. Są to zasilane energią elektryczną lub solarną rolety. Te drugie można zastosować także wtedy, gdy do okna nie zostały doprowadzone przewody elektryczne. Okna dachowe z roletami elektrycznymi lub solarnymi VELUX to gwarancja intuicyjnej obsługi oraz wysokiego komfortu użytkowania. Jeśli zdecydujesz się dodatkowo na system kontroli klimatu VELUX ACTIVE, aby zarządzać roletami możesz także wykorzystać aplikację w telefonie. Zyskasz wtedy możliwość opuszczania ich i podnoszenia z każdego miejsca na świecie.

Poza dachowymi roletami zewnętrznymi, przeciwsłonecznymi markizami oraz wewnętrznymi roletami zaciemniającymi wśród produktów komplementarnych VELUX znajdziemy także rozpraszające światło wewnętrzne rolety dekoracyjne, umieszczone w smukłych, eleganckich prowadnicach.

Sprawdź produkty

Rolety zaciemniające DKL

Zobacz

Zewnętrzne markizy przeciwsłoneczne MHL

Zobacz

Rolety dekoracyjne RFL

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła