Nowoczesne sferyczne moduły szklane do płaskiego dachu – co należy o nich wiedzieć

rozwiązania

Aby wprowadzić do pomieszczenia jeszcze więcej naturalnego światła, warto zdecydować się na okno do płaskiego dachu VELUX ze sferycznym modułem szklanym. Wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale także wyjątkowym designem.

Sferyczny moduł szklany - innowacyjna technologia

W konstrukcji okna zastosowano unikalną technologię CurveTech, czyli zakrzywione, hartowane szkło. Dzięki takiemu rozwiązaniu, woda, liście i inne zanieczyszczenia, które zbierają się na szybie są błyskawicznie usuwane. W ten sposób okno doprowadza do wnętrza jeszcze więcej światła, niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz. Dodatkowo, domownicy mogą cieszyć się doskonałym widokiem przez długi czas, gdyż hartowane szkło jest odporne na zarysowania. Sferyczny moduł szklany wygląda także bardzo elegancko od strony dachu – idealnie nadaje się do płaskich dachów zielonych.

Sferyczne moduły szklane VELUX - energooszczędność

Konstrukcja sferycznego modułu szklanego zapewnia optymalne parametry energetyczne. Okno składa się z ramy z PCV o wysokiej izolacyjności oraz energooszczędnego pakietu szybowego ze szkłem klejonym bezpiecznym od wewnątrz. Sferyczny moduł szklany można montować w dachach o kącie nachylenia 0-15º.

Sferyczny moduł szklany - funkcjonalność

Zakrzywiona szyba od brzegu do brzegu sprawia, że utrzymanie w czystości okna ze sferycznym modułem szklanym jest niezwykle łatwe. Dzięki szybkiemu, naturalnemu odprowadzaniu wody zewnętrzna szyba okna pozostaje czysta przez długi czas, a samo okno nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych. Hartowane szkło jest odporne na zarysowania, co wydłuża trwałość okna. Sferyczny moduł szklany VELUX znakomicie tłumi hałas podczas opadów deszczu i gradu, a także  pochodzący z innych źródeł, dzięki czemu domownicy mogą liczyć na jeszcze wyższy komfort wypoczynku.

Sferyczny moduł szklany – dodatkowe wyposażenie

Aby zapobiec przegrzewaniu domu latem, warto wyposażyć okno do płaskiego dachu w markizy, rolety zaciemniająco-izolujące lub plisowane. Markiza jest montowana pomiędzy oknem a elementem zewnętrznym. Skutecznie zatrzymuje promienie słoneczne i chroni pomieszczenie przed nagrzewaniem. To znakomite rozwiązanie na upalne, słoneczne dni. Z kolei rolety zaciemniająco-izolujące pozwolą Ci nie tylko zyskać kontrolę nad światłem, ale też podniosą komfort termiczny, poprawiając izolacyjność w pomieszczeniu. Jeśli zależy Ci na efekcie rozproszenia światła, zdecyduj się na rolety plisowane – zapewnią prywatność i stworzą we wnętrzu przyjemny nastrój.  

Sprawdź produkty

Sferyczny moduł szklany

Zobacz

Okna do dachów płaskich

Zobacz

Markizy do okien płaskiego dachu

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła