Sferyczne moduły szklane do płaskiego dachu – co należy o nich wiedzieć

rozwiązania

Ilość światła w pomieszczeniu ma duży wpływ na nasze samopoczucie. W jasnych, dobrze oświetlonych wnętrzach nasz poziom energii rośnie, a nastrój poprawia się. Aby dodatkowo doświetlić pomieszczenia w  domu, warto zdecydować się na montaż nowoczesnych okien do płaskiego dachu ze sferycznym modułem szklanym VELUX.

Sferyczny moduł szklany - sposób na jasne wnętrza

Sferyczny moduł szklany możesz umieścić nad wybraną strefą w pomieszczeniu, by ją dodatkowo doświetlić, np. nad miejscem pracy lub stołem w jadalni. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii CurveTech, na szybie okna nie osadzają  się liście, woda deszczowa oraz zanieczyszczenia. Wykorzystanie zakrzywionego szkła ułatwia ich usuwanie i zapobiega zbieraniu się wody. Rezultat to jeszcze więcej światła we wnętrzu oraz gwarancja doskonałego widoku. Moduł wyposażony w hartowaną szybę o grubości od 4 do 6 mm, nie ulegnie zarysowaniu przez grad lub lód i zachowa estetyczny wygląd na długo.

Sferyczny moduł szklany - zastosowanie

Sferyczny moduł szklany można montować w dachach o kącie nachylenia od  0-15º. Wygląda bardzo elegancko od zewnątrz, dzięki czemu idealnie nadaje się do płaskich dachów zielonych.  To także praktyczne rozwiązanie w przypadku słabo oświetlonych wnętrz, np. z oknami fasadowymi od strony północnej.

Sferyczny moduł szklany - izolacyjność

Okno składa się z ramy z PCV o wysokiej izolacyjności oraz energooszczędnego pakietu szybowego ze szkłem klejonym bezpiecznym od wewnątrz. Dzięki temu nie musisz obawiać się strat energii w chłodne dni,. Aby dodatkowo zwiększyć izolacyjność okien wyposaż je w rolety zaciemniająco-izolujące, które nie tylko zapobiegają przegrzewaniu wnętrz w słoneczne dni, ale także poprawiają izolację w pomieszczeniu.

Sferyczny moduł szklany - funkcjonalność

Jeśli zdecydujesz się na zakup modułu w wersji otwieranej elektrycznie, zyskasz nie tylko dodatkowe źródło światła, ale też możliwość wentylacji. Takie okno wygodnie otwiera się i zamyka za pomocą naściennej klawiatury. Sferyczny moduł szklany VELUX tłumi hałas podczas opadów deszczu i gardu, zapewniając domownikom idealne warunki do snu.

Jeśli chcesz zyskać kontrolę nad ilością wpadającego do wnętrza światła, możesz wyposażyć sferyczny moduł szklany w markizę, która blokuje promienie słoneczne, zapobiegając przegrzewaniu wnętrz. Aby nieco przyciemnić pomieszczenie i stworzyć w nim sprzyjający wypoczynkowi klimat, można wykorzystać  przeciwsłoneczną roletę plisowaną.

Sprawdź produkty

Sferyczny moduł szklany

Zobacz

Okna do dachów płaskich

Zobacz

Markizy do okien płaskiego dachu

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła