Smarowanie zawiasów oraz zaczepu zamka w oknach dachowych – Jak to zrobić

użytkowanie

Okna dachowe VELUX to gwarancja komfortu na lata. Aby jednak zapewnić im bezawaryjne działanie oraz estetyczny wygląd na długo, należy odpowiednio o nie dbać. Smarowanie zamków i zawiasów to niezwykle łatwy zabieg konserwacyjny, który możesz przeprowadzić samodzielnie.

Smarowanie zawiasów - zadbaj o sprawność swoich okien

Obok wymiany uszczelek i filtra powietrza, do niezbędnych zabiegów konserwacyjnych, które możesz przeprowadzić samodzielnie należy smarowanie zawiasów i zamków okien dachowych VELUX. Optymalna częstotliwość w przypadku smarowania zawiasów i zamków okiennych wynosi co najmniej jeden rok. Czynność nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i nie zajmie Ci dużo czasu. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Smarowanie zamków i zawiasów okiennych - jak to zrobić?

Smar do zawiasów i zamków w oknach dachowych VELUX możesz kupić w naszym sklepie internetowym. To element zestawu naprawczego, w którym znajdziesz także wymienny filtr powietrza oraz uszczelkę do klapy wentylacyjnej. Smar znajduje się w pojemniku z praktycznym dozownikiem, co ułatwia jego aplikację. Otwórz okno, a następnie lekko ściśnij pojemnik z dozownikiem i pokryj zamek oraz zawiasy cienką warstwą preparatu. Po nałożeniu smaru zamknij okno.

Smarowanie zawiasów i zamków - o czym należy pamiętać?

Regularne smarowanie zamków i zawiasów okien dachowych VELUX zapewnia płynne działanie mechanizmu okna. Aby uzyskać zamierzony efekt, należy użyć odpowiedniego preparatu, czyli dedykowanego oknom dachowym VELUX środka. Wygodny aplikator pozwala na dokładne pokrycie smarem wszystkich elementów zamka, co gwarantuje dużą skuteczność. Pamiętaj, że wystarczy cienka warstwa smaru. Dbaj regularnie o stan techniczny swoich okien i nie zapominaj o okresowych, drobnych pracach konserwacyjnych.

Okna dachowe VELUX a warunki pogodowe

Okna dachowe narażone są na działanie czynników atmosferycznych, takich jak silny deszcz, mróz, lód i intensywne nasłonecznienie. Aby mieć pewność, że sprawdzą się w każdych warunkach, poddajemy je licznym testom. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów okna dachowe VELUX są odporne na upływ czasu i zachowują swoje właściwości przed długie lata użytkowania. Okna dachowe VELUX to także gwarancja energooszczędności, lepszej izolacji akustycznej i łatwiejszego czyszczenia. W innowacyjnym pakiecie 3-szybowym na szybie wewnętrznej zastosowano powłokę niskoemisyjną, a między szybami termoplastyczną ramkę TPS. Te rozwiązania gwarantują jeszcze lepszą ochronę przed chłodem, a w konsekwencji niższe rachunki za ogrzewanie. Współczynnik przenikalności cieplnej Uw takich okien równy jest jedynie 1,0 (W/m2K)

Sprawdź produkty

Okno dachowe GLL 1064

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064B

Zobacz

Okna dachowe GLU 0064

Zobacz

Okno dachowe GLU 0064B

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła