Świetlik tunelowy VELUX - jeszcze więcej światła

rozwiązania

Dostęp do naturalnego światła w domu jest bardzo ważny - pozytywnie wpływa na nasz nastrój, dodaje energii, sprzyja aktywności i koncentracji. Są jednak wnętrza, w których nie można zamontować okien, np. łazienki, garderoby czy korytarze. Czy oznacza to, że muszą być pozbawione dostępu do światła dziennego? Na szczęście nie! W takich miejscach dobrym rozwiązaniem jest montaż świetlika tunelowego VELUX. Dzięki niemu światło słoneczne zawsze dotrze bezpośrednio do wnętrza, a jego natężenie będzie zmieniać się w zależności od pory dnia. Zobacz, jak to możliwe -zamontuj świetlik tunelowy VELUX i ciesz się jeszcze większym komfortem.  

Świetlik tunelowy VELUX w ciągu dnia może doprowadzić do pomieszczenia tyle światła, co żarówka o mocy 60W.  Co ważne,  można go zmontować na każdym etapie projektowania budynku, w dachach płaskich lub skośnych, w budynkach parterowych i piętrowych. Na instalację można zdecydować się na już etapie projektowania lub dopiero w trakcie remontu domu. Co ważne, montaż nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzania zmian w konstrukcji dachu.

Świetlik tunelowy – jak działa?

Zasada działania świetlika jest bardzo prosta. Promienie słońca dostają się do domu przez jego część dachową, montowaną w spadzistym lub płaskim dachu. Następnie wpadają do światłonośnego tunelu, który może mieć postać elastycznej, rozciągliwej harmonijki lub sztywnych elementów. Ten drugi ma wewnątrz wysokorefleksyjną, lustrzaną powłokę, która odbija nawet 98% promieni słonecznych. Maksymalna długość tunelu to nawet sześć metrów. Gdy światło dotrze do wnętrza jest skutecznie rozprowadzane przez element sufitowym z efektem blasku na krawędziach. Takie rozwiązanie nie tylko usprawnia ich działanie, ale jest także nowoczesnym elementem wystroju wnętrza.

Tunele elastyczne mogą być stosowane w miejscach, w których element sufitowy nie może być zlokalizowany bezpośrednio w linii prostej pod elementem okiennym na dachu. Tunele sztywne zapewniają efekt prostego strumienia światła. W dachach o kątach nachylenia od zera do 15 stopni, montuje się świetliki tunelowe do dachów płaskich. Z kolei w dachach spadzistych o kącie od 15 do 60 stopni, świetliki tunelowe do dachów skośnych.

Świetliki tunelowe - gdzie je instalować?

Świetlik tunelowy VELUX będzie idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń, które w ciągu dnia odwiedzamy często, ale na krótko np. łazienki.  Jeśli chcemy tylko umyć ręce, nie musimy włączać światła w łazience. Z kolei w korytarzu naturalne światło zapewni dodatkowe bezpieczeństwo domowników. Świetliki nie tylko rozświetlą tę przestrzeń, ale także umożliwią delikatnie przenikanie światła do sąsiednich pomieszczeń. To, ile promieni słońca wpadnie przez nie do wnętrza zależy od długości i rodzaju tunelu światłonośnego oraz usytuowania elementu dachowego względem strony świata. Najlepiej jeśli element dachowy zostanie skierowany na południe – wtedy wychwyci najwięcej promieni słońca.

Świetlik tunelowy można także wykorzystać jako dodatkowe źródło światła, do punktowego doświetlenia wybranej strefy w pokoju np. w gabinecie lub w kuchni. Dzięki instalacji świetlika pomieszczenie stanie się jaśniejsze, a my nie będziemy musieli korzystać ze sztucznego oświetlenia w pochmurne dni. To z kolei sprzyja nie tylko lepszemu samopoczuciu, ale też oszczędności energii, a w konsekwencji przynosi niższe rachunki za prąd.  

Świetliki dachowe tunelowe - ilość i rozmieszczenie

Podejmując decyzję o ilości i rozmieszczeniu świetlików tunelowych, warto  wziąć pod uwagę wielkość pokoju, a także jego kształt i wysokość. W przestronnym pomieszczeniu jeden świetlik tunelowy może nie wystarczyć, by zapewnić odpowiednią ilość naturalnego światła. Jeśli zależy nam, by doświetlić punktowo poszczególne strefy w pomieszczeniu warto umieścić świetlik tunelowy bezpośrednio nad nimi np. nad blatem roboczym w kuchni.  Świetliki tunelowe VELUX mogą stać się również źródłem oświetlenia po zmroku. Wyposażone w zestaw oświetleniowy LED będą służyły jako energooszczędny plafon

Świetlik tunelowy - opinie

Świetliki tunelowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów firmy VELUX. Są praktyczne, a zarazem estetyczne. Z powodzeniem zastępują źródła sztucznego światła w ciemnych pomieszczeniach. Stanowią idealny wybór do pozbawionej okien łazienki, przedpokoju czy garderoby. Świetlik dachowy VELUX jest łatwy w montażu i utrzymaniu w czystości - element sufitowy można w dowolnym momencie wykręcić i wyczyścić. Świetlik tunelowy zapewnia także naturalną grę świateł, która zmienia się w zależności od pory dnia oraz pogody.

Świetlik tunelowy - cena

Montując świetlik tunelowy VELUX możesz zupełnie zrezygnować ze sztucznego oświetlenia w ciągu dnia, co wpłynie na obniżenie rachunków za prąd. Aby poznać ceny dachowych świetlików tunelowych VELUX skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz najbliższy punkt dystrybucyjny.

Wpuść światło do swojego domu i zamontuj świetlik tunelowy VELUX.

Sprawdź produkty

Dachowe świetliki tunelowe

Zobacz

Akcesoria do świetlików tunelowych

Zobacz

Dachowe świetliki tunelowe do dachów skośnych

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła