Okna dachowe – trwałość i wytrzymałość

rozwiązania

Wybierając okna dachowe na swoje poddasza z pewnością bierzesz pod uwagę ich trwałość. Chcesz mieć pewność, że będą sprawnie działać przez długi czas, zapewniając domownikom wysoki komfort użytkowania. Idealnym wyborem dla Ciebie będą okna dachowe VELUX. Znakomicie sprawdzają się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a dowodem na to są liczne testy, którym zostały poddane zanim trafiły do sprzedaży.

Okna dachowe VELUX - odporne na każdą pogodę

Intensywne opady deszczu, śniegu, gradu, silne nasłonecznienie czy mróz to prawdziwe wyzwania dla okien dachowych. Aby im sprostać, marka VELUX stawia na wysoką jakość swoich produktów. Zastosowanie trwałych, odpornych na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne materiałów sprawia, że okna dachowe zachowują trwałość w każdych warunkach. Zanim trafią do sprzedaży, poddawane są licznym testom, przeprowadzanym w ekstremalnych warunkach, m.in. w tunelu aerodynamicznym, w którym sprawdza się ich wodoszczelność oraz wytrzymałość. Trwałość szyby weryfikowana jest poprzez uderzenie 50-kilogramowym wahadłem, a oblachowanie poddawane jest przyspieszonej ekspozycji na promieniowanie UV.

Okna dachowe VELUX - trwała i energooszczędna konstrukcja

Wszystkie okna dachowe VELUX zostały zaprojektowane i wykonane w oparciu o innowacyjną konstrukcję ThermoTechnology™, która sprzyja nie tylko ich trwałości, ale też energooszczędności. W skrzydłach oraz ościeżnicach okien umieszczono wysokoizolacyjny materiał EPS, zapewniający im wysoką efektywność energetyczną oraz szczelność. Dodatkowo, w innowacyjnym pakiecie 3-szybowym na szybie wewnętrznej zastosowano powłokę niskoemisyjną, a między szybami termoplastyczną ramkę TPS. Te rozwiązania gwarantują jeszcze lepszą ochronę przed chłodem, a w konsekwencji niższe rachunki za ogrzewanie. Współczynnik przenikalności cieplnej Uw takich okien równy jest jedynie 1,0 (W/m2K). A dzięki grubszym o 30% szybom, okna wyróżniają się także bardzo dobrym parametrem dźwiękoszczelności Rw=35dB. Nowa konstrukcja sprawia, że tłumią też hałas padającego deszczu, zapewniając spokojny sen w nocy nawet przy największym deszczu.

Na trwałość okien dachowych VELUX wpływ ma także konstrukcja oblachowania. Jego kształt i układ osłania okno dachowe od wiatru, i działa jak rynna, która odprowadza nadmiar wody z okna.

Okna dachowe VELUX i ich montaż

Na trwałość okien dachowych wpływa także poprawny montaż oraz jakość materiałów wykorzystanych podczas instalacji. Okna dachowe są integralnym elementem dachu, dlatego powinny być szczelnie z nim połączone a także ocieplone. Podstawową zasadą dobrego montażu jest właściwe osadzenie okna w konstrukcji dachu, poprawne zaizolowanie połączenia, a także zgodny z instrukcją, prawidłowy montaż pokrycia dachowego.

Rekomendowanym przez firmę VELUX rozwiązaniem jest system ciepłego montażu. W zestawie znajduje się wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX, która zapewnia idealnie dopasowanie do okna i konstrukcji łat oraz szczelność przed wilgocią i wiatrem.  Kolejnym elementem zestawu jest rama BDX ze spienionego polietylenu, która przylega idealnie do okna zapobiegając powstawaniu mostków termicznych i wychładzaniu wnęki okiennej. Co ważne, okno z nią zamontowane osiąga lepszy współczynnik izolacyjności termicznej. Na obwodzie ramy znajdują się kątowniki, które pozwalają precyzyjnie dokręcić ją do łat montażowych.  Montaż okna ułatwia także wokółokienna paroizolacja BBX, która pozwala na szczelne i trwałe połączenie okna z izolacją przeciwwilgociową pomieszczenia. Jeszcze lepsze parametry izolacyjne można osiągnąć montując okno w poziomie obniżonym, czyli o 4 cm głębiej w konstrukcji dachu. Okna dachowe VELUX są fabrycznie przygotowanie do takiego montażu, wystarczy wybrać odpowiedni kołnierz uszczelniający.  

Dla okien dachowych zamontowanych z zestawami izolacyjnymi BDX gwarancja zostaje przedłożona o kolejne 10 lat. W trosce o najwyższą jakość montażu swoich okien dachowych, skorzystaj z pomocy Rekomendowanego Wykonawcy VELUX. Dobrego fachowca w swojej okolicy znajdziesz poprzez wyszukiwarkę, dostępną na naszej stronie internetowej.

Rolety zewnętrzne do okien dachowych VELUX

Aby podnieść komfort wypoczynku na poddaszu warto wyposażyć okna dachowe w rolety zewnętrzne. Zimą będą dodatkowo zabezpieczać przed chłodem, gdyż poprawiają izolacyjność okien nawet o 17%. Z kolei latem zmniejszają ogrzewanie słoneczne nawet o 94%. Rolety zewnętrzne redukują także hałas powodowany przez deszcz i grad oraz umożliwiają całkowite zaciemnienie wnętrz, co sprzyja wypoczynkowi.  

Sprawdź produkty

Zestawy okien VELUX

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064

Zobacz

Okno dachowe GLL 1064B

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła