Jak wymienić rolety wewnętrzne do okien dachowych

użytkowanie

Rolety wewnętrzne do okien dachowych VELUX umożliwiają kontrolę ilości światła na poddaszu, zdobią pomieszczenie i zapewniają prywatność. Dzięki nim wnętrze nabiera przytulności i staje się idealną przestrzenią dla wypoczynku. Rolety VELUX dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów, co pozwala na dopasowanie ich do charakteru każdego wnętrza, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Jeżeli masz już rolety VELUX i planujesz zmianę wystroju lub przeznaczenia pomieszczenia, w łatwy sposób możesz wymienić je na nowe. A dzięki bogatej gamie kolorystycznej możesz zamontować w pomieszczeniu rolety o różnych funkcjach np., zaciemniające i plisowane z zachowaniem spójności kolorystycznej.

Rolety wewnętrzne do okien dachowych VELUX - łatwy montaż

Rolety to wygodna alternatywa dla firan oraz zasłon na poddaszu. Możesz je wykorzystać nie tylko w celu zarządzania światłem w pomieszczeniu, ale też by wzbogacić jego wystrój. Firma VELUX oferuje rolety wewnętrzne w szerokiej gamie kolorów oraz atrakcyjnych wzorów, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model, który będzie komponował się z aranżacją Twojego wnętrza. Jeśli Twoje okno dachowe zostało już wyposażone w roletę wewnętrzną VELUX, a Ty chcesz nieco odświeżyć wystrój pomieszczenia i wprowadzić do niego zmiany, wymień ją na nowy model. Aby to zrobić, nie potrzebujesz profesjonalnej pomocy.  Dzięki  systemowi instalowanych fabrycznie mocować, wymiana i montaż rolet zewnętrznych VELUX jest niezwykle prosta i zajmuje tylko kilka chwil.

Rolety wewnętrzne - jak wybrać?

Decydując się na zakup nowej rolety na poddasze weź pod uwagę nie tylko jej design, ale też efekt, jaki zapewni. Dla całkowitego zaciemnienia wybierz rolety wewnętrzne zaciemniające. W pokoju dziecięcym znakomicie sprawdzą się kolorowe modele z kolekcji dziecięcej z wesołymi i pobudzającymi wyobraźnię wzorami dla niemowląt, chłopców i dziewczynek. Takie rolety gwarantują 99,9% zaciemnienia, co przyda się w pokoju maluchów, które potrzebują drzemki w ciągu dnia. Dostępne są także modele 2w1 – zaciemniająco-plisowane, które dają możliwość regulacji oświetlania oraz zaciemnienia wnętrza. Aby jedynie złagodzić lub rozproszyć światło we wnętrzu, postaw na rolety dekoracyjne lub plisowane. Z kolei energooszczędne rolety zaciemniające pomogą Ci nie tylko w stworzeniu idealnych warunków do wypoczynku, ale zapobiegną przenikaniu chłodu do domu.

W zależności od stylu pomieszczenia możesz wybrać prowadnice z matowego aluminium lub białe, które będą świetnie komponowały się z białymi oknami VELUX. Prowadnice boczne oraz górna listwa rolet są taj samej szerokości i są bardzo wąskie, dzięki czemu idealnie komponują się z oknami dachowymi VELUX. Wszystkie rolety VELUX mają certyfikat   OEKO-TEX®, który gwarantuje, że są wolne od szkodliwych substancji. Dla dodatkowego bezpieczeństwa nie mają także sznurków ani żadnych wiszących elementów.

Rolety wewnętrzne VELUX możesz kupić w naszym sklepie internetowym, bez wychodzenia z domu. Aby upewnić się, że nowa roleta będzie pasować do Twojego okna, wystarczy podać informacje z tabliczki znamionowej. Znajdziesz ją w lewym lub górnym rogu skrzydła okna.

Nie są potrzebne żadne pomiary. Jeśli jednak wolisz bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, odwiedź najbliższy punkt dystrybucyjny VELUX.

Wymiana rolety wewnętrznej - jak to zrobić?

Wymiana rolety wewnętrznej jest bardzo prosta. Wszystko, czego potrzebujesz to śrubokręt, którego użyjesz do odkręcenia, a następnie przymocowania prowadnic. Zacznij od demontażu zamontowanej rolety. Zwolnij sznurek i zdejmij prowadnice, wykręcając wcześniej ich zaczepy montażowe oraz wkręty. Następnie zdejmij kasetę rolety, która jest przymocowana w górnych rogach ościeżnicy. Dzięki systemowi instalowanych fabrycznie mocowań wystarczy jeden ruch, by to zrobić. Następnie zamontuj nową kasetę rolety wewnętrznej, w górnej części skrzydła okna.\ Gdy usłyszysz ciche kliknięcie, możesz mieć pewność, że kaseta rolety została zamontowana poprawnie. Kolejne kroki to montaż prowadnic. Przykręć ponownie zaczepy, do ich zamocowania, a następnie górne końce prowadnicy wsuń w kasetę i sprawdź czy ich krawędzie stykają się i nie ma tam przerwy. Dolne końce prowadnicy wciśnij we wcześniej zamontowane zaczepy montażowe w dole skrzydła. Odgłos kliknięcia oznacza, że prowadnice są poprawnie zamontowane. Prowadnice przykręć do ościeżnicy w wyznaczonych miejscach. Ostatni krok to usunięcie czerwonych blokad z górnej kasety rolety i rozwinięcie sznurka, który należy mocno napiąć wzdłuż prowadnicy i wcisnąć w dolny zaczep montażowy.

Sprawdź, czy roleta działa płynnie i gotowe! Możesz już zarządzać ilością światła na poddaszu, w zależności od swoich potrzeb. Po opuszczeniu rolety warto delikatnie przetrzeć tkaninę wilgotną szmatką, by ją rozprostować.

Elektrycznie sterowane rolety wewnętrzne - montaż

Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie obsługi, zdecyduj się na montaż rolet wewnętrznych z elektrycznym systemem sterowania. Możesz je zainstalować wówczas, gdy do okien zostało doprowadzone okablowanie. W przeciwnym razie warto postawić na zasilaną energią słoneczną roletę. Elektrycznie oraz solarnie sterowane rolety wewnętrzne VELUX obsługiwane są za pomocą przycisku naściennego. Możesz też zarządzać nimi poprzez aplikację na swoim smartfonie, pod warunkiem, że zainstalujesz system kontroli i sterowania klimatem VELUX ACTIVE, który automatycznie zarządza otwieraniem i zamykaniem okien dachowych i rolet.

Sprawdź produkty

Rolety zaciemniające DKL

Zobacz

Rolety dekoracyjne RFL

Zobacz

Rolety FHL

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła