Zestawy okien dachowych – Nowoczesne rozwiązanie VELUX

rozwiązania

Wypełnione naturalnym światłem wnętrza stanowią komfortową przestrzeń do wypoczynku, nauki, pracy i zabawy. Jeśli chcesz sprawić, by położone na poddaszu pomieszczenia były jeszcze jaśniejsze, zdecyduj się na montaż okien dachowych VELUX w zestawach.

Zestawy okien dachowych VELUX - więcej światła na poddaszu

Projektując swój przyszły dom lub planując remont poddasza warto przemyśleć liczbę okien w każdym z pomieszczeń, by zapewnić wnętrzom odpowiednią dawkę naturalnego światła. Pamiętaj, że zgodnie z przepisami, stosunek powierzchni okien do powierzchni podłogi powinien wynosić co najmniej 1:8. Aby wpuścić na poddasze jeszcze więcej światła, zdecyduj się montaż okien dachowych w zestawach, czyli kilku okien obok siebie.  Najczęściej spotykanym zestawem okiennym są dwa okna zamontowane obok siebie. Należy pamiętać o zasadzie łączenia okien:  usytuowane obok siebie muszą mieć tę samą wysokość, z kolei zamontowane jedno nad drugim tę samą szerokość. Możliwe jest także połączenie okien dachowych z oknami kolankowymi. Takie przeszklenia wyglądają bardzo efektownie - mogą ciągnąć się od okna połaciowego nawet do samej podłogi, optycznie powiększając w ten sposób poddasze. Okna kolankowe pozwalają również na uchylenie okna nawet podczas deszczu. W ofercie firmy VELUX dostępne są okna kolankowe w wersji uchylnej VELUX VFE, a także w wersji uchylno-rozwieranej na bok: VELUX VFA/VFB oraz nieotwieranej w technologii drewniano-poliuretanowej – okno VELUX VIU.

Okna dachowe w zestawach - znakomita wentylacja poddasza

Zestawy okien dachowych VELUX zapewniają nie tylko optymalne doświetlenie poddasza, ale też dostęp świeżego powietrza, który jest niezwykle ważny dla naszego samopoczucia i zdrowia. Im więcej okien w pomieszczeniu, tym lepsza wentylacja, a to z kolei oznacza dla domowników wyższy komfort wypoczynku. Decydując się na montaż okna dachowego VELUX w zestawie z oknem kolankowym zyskasz możliwość wietrzenia poddasza nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Okna montowane w zestawach pozwalają także cieszyć się panoramicznym widokiem i kontaktem z otoczeniem w każdej pozycji, zarówno stojącej, jak i siedzącej.

Zestawy okien dachowych - rozwiązania

Decydując się na montaż okien dachowych w zestawach pamiętaj także o zasadach prawidłowej instalacji. Okno powinny być szczelnie połączone z dachem i odpowiednio ocieplone. Dla okien montowanych w zestawach przeznaczone są specjalne kołnierze uszczelniające o nazwie kombi, które umożliwiają łączenie okien w dowolne grupy.  Mają one różne rozstawy rynienek, które dobiera się do ułożenia krokwi. W przypadku montażu okien jedno nad drugim odstęp między ościeżnicami wynosi standardowo 10 cm, jeśli jednak chcemy zamontować rolety zewnętrze – 25 cm.

Zestawy okien dachowych VELUX - komfort obsługi

W przypadku okien zamontowanych w trudno dostępnych miejscach warto zdecydować się na okna sterowane elektrycznie VELUX INTEGRA®, które można wygodnie otwierać lub zamykać za pomocą przycisku naściennego. Dodatkowo, takie okna można uzupełnić o inteligentny system kontroli klimatu VELUX ACTIVE i sterować nimi za pomocą telefonu lub tabletu. System działa w oparciu o dane z wewnętrznych czujników pomieszczenia i informacji z lokalnych stacji pogodowych.  Jeśli wyczuje, że w pomieszczeniu zrobiło się zbyt duszono automatycznie otworzy okna, by wpuścić świeże powietrze lub zaciągnie rolety, gdy prognozy będą przewidywały falę upałów.

Aby zyskać możliwość regulowania ilości wpadającego do wnętrza światła wyposaż okna dachowe VELUX w rolety zaciemniające. Gwarantują 99,9% zaciemniania, co sprzyja lepszemu wypoczynkowi.

Odwiedź naszą stronę internetową, by dowiedzieć się więcej i wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego domu.

Sprawdź produkty

Okno dachowe GLU 0061

Zobacz

Okno dachowe GLU 0061B

Zobacz

Okno dachowe GLL 1061B

Zobacz

Okno dachowe GLL 1061

Zobacz

Zestawy okien VELUX

Zobacz

Polecane

Jak wybrać okna dachowe

Pobierz poradnik VELUX

Dystrybutorzy produktów VELUX

Znajdź dystrybutora

Rekomendowany Wykonawca VELUX

Znajdź dekarza
Życie pełne światła